III ANİMAFİLM Beynəlxalq Animasiya Festivalı 14-18 oktyabr 2020-ci il tarixində onlayn və canlı formatda Bakı şəhərində keçiriləcək.
Builki ANİMAFİLM Festivalının əsas məqsədi müharibə dövründə uşaqlara və gənclərə dəstək olmaq və maarifləndirməkdir. Bu il əyləncə xarakteri daşıyan müsabiqədə proqramı nümayiş etdirilməyəcək, yalnız rəsmi və maarifləndirmə xarakteri daşıyan animasiya ustad dərsləri, açılış və bağlanış mərasimləri, beynəlxalq münsiflər heyəti ilə görüş, qaliblərin elan edilməsi proqramları qüvvədə qalır.
Festivalın bütün tədbirlərinə giriş sərbəstdir.
Festivalın təşkilatçısı “PERİ FİLM” MMC şirkəti, III ANİMAFİLM Festivalının ərsəyə gəlməsində dəstəyi olan bütün tərəfdaşlara və dostlara, xüsusilə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinə, Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqına, Çexiya Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinə, Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinə, Azərbaycandakı Fransız İnstitutuna, Annecy Beynəlxalq Animasiya Film Festivalına, Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyinə, ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunları İctimai Birliyinə, MR Chemical şirkətinə, Salaam Sinemaya, “Mücrü” nəşriyyatına, “Çinar Yayımları” nəşriyyatına və Toxum kraudfandinq platformasına səmimi təşəkkürünü bildirir.
Festivalda iştirak etmək üçün qeydiyyat formalarını əvvəlcədən doldurmağınız xahiş olunur. Qeydiyyatdan keçmiş şəxslərə festivalı izləmək üçün keçid ZOOM linkləri göndəriləcək.
Sizə həm də II ANİMAFİLM Festivalının Facebook event-inə qoşulmağa çağırırıq. Gələcəyiniz təqdirdə bunu bizə mütləq bildirin!

The 3rd ANIMAFILM International Animation Festival will be held online and in Baku on 14-18th October 2020!
The main purpose of this year’s ANIMAFILM Festival is to support and educate children and youth during the war. This year, the program will not include any entertainment but the educational animation workshops, opening and closing ceremonies, meetings with the International Jury and announcement of the winners will take place as usual.
Access to all festival events is free.
The organizer of the festival, PERI FILM LLC, would like to thank all the partners and friends who supported the III ANIMAFILM Festival, especially the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Union of Film-makers, Embassy of the Czech Republic to Azerbaijan, Embassy of France in Azerbaijan, French Institute in Azerbaijan, Annecy International Animated Film Festival, Delegation of the European Union to Azerbaijan, US-Educated Azerbaijani Alumni Association, MR Chemical LLC, Salaam Cinema, Mujru Publishing, Chinar Yayimlari publishing, Tokhum.org Crowdfunding Platform.
We also want to invite you to the Facebook event of II ANIMAFILM Festival. Please, let us know if you are coming!