13 noyabr 2021-ci il tarixində Gürcüstanda keçirilən Birinci Beynəlxalq Animasiya Konfransında “Animated Film Project Pitching” vörkşopunun qalibləri elan olunub.
Azərbaycanlı iştirakçılar Firəngiz Bağırova və Leyli Salayevanın “Sonuncu lələk” layihəsi vorkşopun qalibi olmuşdur və onlara 2022-ci ildə Fontevroda (Fransa) bir aylıq rezidensiya proqramında iştirak etmək hüququ qazandırıb.
8-12 noyabr 2021-ci il tarixlərində Tbilisidə keçirilən 5 günlük vörkşopda 9 gürcü və 1 azərbaycanlı animasiya layihəsi iştirak edib. Vörkşop çərçivəsində müəlliflər məşhur Fransız prodüser Olivier Catherinin rəhbərliyi altında layihələrini inkişaf etdirmək və təqdim etmək üçün bənzərsiz bir fürsət qazanmışlar.
ANIMAFILM Beynəlxalq Animasiya Festivalı, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Gürcüstan Milli Kino Mərkəzi və Tbilisi Bələdiyyəsinin dəstəyi ilə Annecy Beynəlxalq Animasiya Film Festivalı, Gürcüstan Film-Abxazeti Kino Mərkəzi, Kvali XXI Film Studiyası və Saqanima Gürcüstan Animasiya Assosiasiyası tərəfindən təşkil edilən 7-ci “Animated Film Project Development/Pitching” vörkşopuna qoşulmuşdur.

Winners of Animated Film Project Pitching Workshop were announced on November 13, 2021 at the First International Animation Conference in Georgia.
Project “The Last Feather” of Azerbaijani participants Firangiz Baghirova and Leyli Salayeva won the competition, which grants them with one-month Residency Program in Fontevraud (France) in 2022.
9 Georgian and 1 Azerbaijani animated film projects wire participating in 5-day workshop, which took place in Tbilisi from November 8th to 12th, 2021. The workshop provided a unique opportunity for animation authors to develop and present their projects within the framework of the workshop under guidance of famous French producer Olivier Catherin.
ANIMAFILM International Animation Festival joined the 7th Animated Film Project Pitching workshop organised by Annecy International Animated Film Festival, Film Center Georgian Film-Abkhazeti, Film Studio Kvali XXI and Saqanima Georgian Animation Association, with the support of Ministry of Culture of Azerbaijan, Georgian National Film Center and Tbilisi City Hall.